346774-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Lidköping: Ställverk
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen
Nytt 52 kV GIS-ställverk.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av nytt 52 kV GIS-ställverk. Leverans, montage och uppställning till driftfärdigt skick.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31214000 Ställverk, 45315100 Eltekniska installationer, 45315300 Anläggningar för elförsörjning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner