2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hemodialysutrustning med tillhörande förbrukning och tjänster
Beskrivning: Upphandlingens helhetsleverans omfattar utrustning, förbrukningsmaterial samt tillhörande system och tjänster som krävs för att stödja Regionens planering, genomförande, uppföljning och spårbarhet av dialysbehandling som utförs av Regionens personal i regionens befintliga lokaler.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33181000 Dialysapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126629:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning, 51400000 Installation av medicinsk och kirurgisk utrustning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option på tekniskt underhåll