2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering Stålledning
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Tekniska konsulter 28086, VA-TEKNIK Denna anbudsinbjudan syftar till att ge beställaren möjlighet att anlita konsult inom Projektering VA-Teknik för genomförande av projekt: Renovering Stålledning Den aktuella dricksvattenledningen har under en längre tid uppvisat ett högt läckagetal, vilket har resulterat i betydande vattenförluster och ökade driftkostnader. För att säkerställa en långsiktigt hållbar och kostnadseffektiv vattenförsörjning krävs en renovering av ledningen.
Intern identifierare: SEAB 2025/13
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Renovering Stålledning