346833-2020 - ÄndringSverige-Uppsala: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-infrastruktur
Referensnummer: UH 2020/92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avropsberättigade myndigheters/motsvarandes behov av anbudsgivarens hela utbud av nätverks-, server- och lagringsprodukter, produktnära tillbehör (t.ex. minnen, nätverksadaptrar, nätaggregat, carepacks) samt produktnära tjänster enligt angivna krav och förutsättningar i denna upphandling.