346853-2017 - ResultatSverige-Örebro: Glasögon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildskärms- och skyddsglasögon.
Referensnummer: 17RS3557
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Varje geografiskt område omfattar tillhandahållande av både bildskärmsglasögon och av skyddsglasögon. Anbudsgivaren ska lämna anbudspris på samtliga positioner inom respektive geografiskt område. Anbud kan lämnas helt eller delvis.
Geografiskt område 1. Örebro,
Geografiskt område 2. Karlskoga,
Geografiskt område 3. Lindesberg,
Geografiskt område 4 Askersund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bildskärms- och skyddsglasögon
Del nr: Geografiskt område 1. Örebro
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen indelas i fyra geografiska områden ortvis. Anbud kan lämnas för hela eller delar av leveransen av aktuella varor alt tjänster. Avtal kommer endast att tecknas med en leverantör per del.
Delarna är fyra (4) stycken indelade geografiskt enligt följande orter:
Varje geografiskt område omfattar tillhandahållande av både bildskärmsglasögon och av skyddsglasögon. Anbudsgivaren ska lämna anbudspris på samtliga positioner inom respektive geografiskt område.
Del nr: Geografiskt område 2. Karlskoga
Del nr: Geografiskt område 3. Lindesberg
Del nr: Geografiskt område 4 Askersund