346877-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reinsurance, SKF AB
Referensnummer: 41/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
SKFAB is renewing parts of reinsurance programs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66512100 Olycksfallsförsäkringar, 66515000 Skadeförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen