See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktningstjänster inom bygg och anläggning
Beskrivning: Besiktningstjänster inom bygg och anläggning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Besiktningsman - Bygg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Besiktningsman - El/tele
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Besiktningsman - VS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Besiktningsman - Ventilation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Besiktningsman - Styr och övervakning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Besiktningsman - Mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Besiktningsman - Larm och passage
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Besiktningsman - Brandlarm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Besiktningsman - Lekredskap
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Besiktningsman - Stål
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Besiktningsman – Sprinkler
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Besiktningsman – Hiss
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Besiktningsman – Gasol/gas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Besiktningsman – Dörrautomatik/portar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:14