Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
04631/21 Ramavtal - Konsulttjänst godslogistik
Referensnummer: 04361/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
I samband med ett förstärkt arbete kopplat till godstransporter behövs en resurs- och kompetensförstärkning inom området godslogistik. Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster gällande detta.
Takvolym för ramavtalet är 4 000 timmar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63523000 Hamntjänster och spedition, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen