Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allservice avseende fastigheter
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Exempel på tjänster som handlas upp är:
• Sätta upp namnskyltar till nyinflyttade hyresgäster inklusive tillverkning av skylt
• Saneringsarbeten inomhus och utomhus
• Klottersanering
• Städning
• Grov/byggstädning
• Mattservice – entrémattor som byts ut då de efter hand blir smutsiga
• Fönsterputsning
• Hantering av sopkärl
• Transport av farligt avfall till ”sortergård”
Etc
Mer info i kapitel 4
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 90510000 Avfallshantering, 90620000 Snöröjning, 90690000 Klottersanering, 90910000 Städning, 90920000 Sanering av anläggningar, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen