2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ärendehanteringssystem/Diarie till Nora kommun
Beskrivning: Digitalt system för Nora kommuns ärende-, dokument- och nämndprocess.
Intern identifierare: KS2023-349
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av ärendehanterings-och diariesystem till Nora kommun
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Optioner på moduler och integrationer
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtal Ärendehanteringssystem/Diarie
Beskrivning: ärendehanterings-och diariesystem till Nora kommun