2. Förfarande
Förfarande
Titel: Närkampsutrustning
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att täcka Försvarsmakten och Polismyndighetens behov av utrustning för närkampsträning. Upphandlingen syftar till att teckna avtal med en (1) leverantör. Ramavtalet omfattar ett helthetsåtagande för leverantören att leverera materiel till Försvarsmakten och Polismyndighetens olika verksamhetsställen runt om i landet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37440000 Träningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96803:Lot:1