Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motorbyte på Pilot 775 SE och Pilot 776 SE
Referensnummer: 20-02744
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50244000 Renovering av skepp och båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående motorbyte, renovering av backslag samt diverse underhållsarbeten på lotsbåt Pilot 775 SE och Pilot 776 SE.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 51145000 Installation av båtmotorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen