2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klottersanering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett helt åtagande för klottersanering, klotterskydd, högtryckstvätt, borttagande av affischer, klistermärken, målning, blästring och liknande av konstruktioner och andra anläggningar/anordningar inom offentlig plats (d.v.s. gata, torg och park) inom Stockholms stad. Upphandlingen är delad i följande anbudsområden: - Söderort - Västerort
Intern identifierare: T2025-00088
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90690000 Klottersanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Söderort
Beskrivning: Söderort som består av följande stadsdelsnämnder: • Hägersten-Älvsjö • Skärholmen • Enskede-Årsta-Vantör • Skarpnäck • Farsta
Intern identifierare: Söderort
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Västerort
Beskrivning: Västerort som består av följande stadsdelsnämnder: • Bromma • Hässelby-Vällingby • Järva (Spånga-Tensta, Rinkeby-Kista)
Intern identifierare: Västerort