347133-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Undervisning och utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tender inquiry concerning academic studies in German, in Germany, 30 higher education credits, at Linnaeus University, Department of Language.
Referensnummer: 2017/4933-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Public procurement of education concerning academic studies in German conducted in Germany, for Swedish students at Linnaeus University, Department of Languages.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80300000 Högre utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen