See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompletterande dagligvaruhandel Sävsjö
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för köp av kompletterande dagligvaror för flera butiker i Sävsjö tätort. Kompletteringen avser i första hand produkter som ej kan tillhandahållas via Sävsjö kommuns livsmedelsavtal som är till för kommunens stora tillagningskök inom skola, förskola och äldreomsorg.
Intern identifierare: 23/038
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Lägsta pris