347147-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Utrustning för vikning av tvätt
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plaggvikmaskiner Tvätteriet Alingsås
Referensnummer: RS 2023-02066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42717100 Utrustning för vikning av tvätt
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av plaggvikmaskiner till Tvätteriet Alingsås
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42000000 Industrimaskiner, 42716110 Utrustning för tvätt, 42717000 Utrustning för strykning och vikning av tvätt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen