2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stimulatorer för smärtlindring
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för stimulatorer för smärtlindring i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. A. Enkel stimulator B. Avancerad stimulator C. Stimulator med handomkopplare Upphandlingen omfattar även: Leverans av stimulatorer för smärtlindring Tillbehör och reservdelar Klinisk och teknisk dokumentation Utbildning Service under garantitiden Det totala behovet av efterfrågade varor uppskattas, för hela avtalsperioden inkl. option om förlängning, uppgå till ca 11 MSEK. Angiven volym är uppskattad och kan komma att över- eller understigas.
Intern identifierare: HJN2025/139
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 33158200 Apparatur för elektroterapi
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000