347197-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkare.
Referensnummer: UE170079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland upphandlar behovet av hantverkare i fackområdena el, VS, ventilation och kyla för fastighetsunderhåll och reparationsarbeten av begränsad omfattning samt mindre nyinstallationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45331230 Installation av kylutrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen