347207-2024 - Resultat
Sverige – Mötes- och konferenstjänster på hotell – Små konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 61-150
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSmå konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 61-150
BeskrivningSmå konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 61-150 För ytterligare information se upphandlingsdokumentet.
Föregående meddelande294742-2023
Intern identifierare23.3-1645-2023
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningVinnande anbud: A Hotell i Uppsala AB 5591116818 AB Tylösands Havsbad 5560185075 Arken Konferenscenter Aktiebolag 5564009651 Aronsborgs Konferenshotell 5566662663 Aspenäs Herrgård AB 5564189131 Billingehus Hotel & Möte AB 5593162018 Blique AB 5568693518 Blå Huset Hotell Umeå AB 5565489316 Bolinder-Munktell Home Hotel AB 5564244795 CHS Gillet AB 5567211247 Cirkus Venues AB 5590368485 Clarion Hotel Stockholm AB 5565876322 Djurönäset Konferens och Hotell AB 5591434617 Ekerum Golf & Resort AB 5565594032 Elisabeth Willner Perez AB/Hotell Lerdalhöjden 5566589908 Elite Avenue AB 5566108840 Elite Hotel Knaust 5566109038 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Ellery Beach House AB 5569475006 Eurostop Hotell & Restauranger Aktiebolag 5564483484 FHP Sundsvall Hotell AB 5568905995 First Hotels 5565809422 First Hotels 5565809422 First Hotels 5565809422 FÖRENINGEN SUNDSGÅRDENS FOLKHÖGSKOLA 8430003189 Gimo Herrgård AB 5565175097 Grand Hotel i Alingsås Aktiebolag 5564503505 Gullmarsstrand Hotell & Konferens AB 5565737052 Gällöfsta Konferens AB 5565110201 Haga Slott AB 5560862350 Hilding Hotell AB 5569239899 Home Hotel i Göteborg AB 5565545661 Hooks Herrgård Hotell AB 5562386705 Hotel AB Bastionen 5561292037 Hotel At Six Aktiebolag 5569724866 Hotel Bodensia AB 5590820105 Hotel Bohusgården AB 5565846754 Hotel Dalecarlia AB 5560556036 Hotel Galaxen AB 5565980587 Hotel Malmö Arena AB 5569797672 Hotel Royal Corner i Växjö Aktiebolag 5564730827 Hotel Sign Aktiebolag 5564660107 Hotell Birger Jarl AB 5561020826 Hotell Carlia AB 5566693999 HOTELL EKOXEN AKTIEBOLAG 5565883567 Hotell Gamla Teatern i Östersund AB 5569634172 Hotell Gamla Tingstadsgatan 1 Aktiebolag 5564701711 Hotell Högland AB 5564633294 Hotell Prominence Aktiebolag 5564814142 Hotell Riviera Strand AB 5569775603 Hotell Wisby AB 5562374016 Hotelldrift CL Sundsvall AB 5590906227 Hotelldrift CL Umeå AB 5591962716 Hotelldrift Q Match AB 5591097182 Hotelldrift Q Mölndal AB 5590535695 Hotelldrift Älvstranden AB 5593195950 Hotellet i Halmstad AB 5592838949 Hotellet i Höghuset AB 5591677116 Hotellet vid sjön AB 5590099700 Hus 57 Ängelholm Hotel AB 5562704295 Häringe Slott AB 5562448208 J Nacka Strand AB 5566306667 Kosta Boda Art Hotel 5566978804 Landvetter Airport Hotel Aktiebolag 5563554814 Lejondals Slottshotell AB 5590387642 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Liseberg AB 5560236811 LO:S FOLKHÖGSKOLA RUNÖ 8120005569 Loka Brunn Hotell & Spa AB 5566728548 Lundsbrunn Resort & Spa AB 5591818306 Långholmen Hotell & Restaurang AB 5564326808 Marholmen Hotell och Konferens AB 5591044507 Marstrands Havshotell AB 5567932388 Medlefors Folkhögskola 8947018480 Meholmen Hotell AB 5566331046 Meholmen Hotell AB 5566331046 Nordic Hotels i Stockholm AB 5565719829 Nova Park AB 5592568108 Nääs Fabriker Hotell & Restaurang 5568528888 Orbaden Spa & Resort AB 5567128391 Park-Statt i Södertälje AB 5564655529 Plaza i Västerås AB 5568822513 PM Hotell Aktiebolag 5568121379 Quality Hotel Luleå AB 5565982872 Radisson Hospitality AB 5566740964 Radisson Hospitality AB 5566740964 Radisson Hospitality AB 5566740964 Radisson Hospitality AB 5566740964 Renströmmen Restaurang Aktiebolag 5565272571 Ronneby Hotell AB 5564718350 Rönneberga Konferens Handelsbolag 9166021403 S&W Meetings Events AB 5562068022 Sabis AB 5561659888 Scandic Hotels Aktiebolag 5562991009 Selma Spa+ AB 5565883336 SHG Courthotel Lindhagensplan AB 5567122246 Sigtunahöjden Hotell- och Konferens Aktiebolag 5590392279 Skepparholmen Hotell AB 5565797619 Sleepingfox Bromma AB 5565946182 SSRS Grand Hotel Norrköping AB 5562429018 SSRS Hotel Statt Växjö AB 5565817524 SSRS Hotel Statt Växjö AB 5565817524 SSRS Marina Aktiebolag 5562625938 SSRS STADSHOTELLET I VÄSTERÅS AKTIEBOLAG 5561423038 SSRS Stadshotellet Karlstad AB 5565817516 SSRS Stadshotellet Luleå AB 5565943130 SSRS Stockholm Nord Hotel Aktiebolag 5562064112 SSRS Stora Hotellet Jönköping AB 5565817508 SSRS Stora Hotellet Stadshotellet Örebro AB 5565817532 Stadshotellet i Hässleholm Aktiebolag 5562789221 Stenungsbaden Yacht Club Hotell AB 5565883310 Stockholm Globe Hotel AB 5564553062 Stockholm Meeting Selection AB 5568179799 Stockholm Meeting Selection AB 5568179799 Stora Brännbo Konferens och Hotell AB 5590392287 Storhogna Högfjällshotell & Spa Drift AB 5593325649 Sundbyholms Slott AB 5565506093 Svenska Mässan Gothia Towers AB 5590808290 Sverigeråd i Hyllie AB 5568985955 Sverigeråd i Malmö AB 5568093487 Sverigeråd i Märsta AB 5567798243 Sverigeråd i Solna AB 5568122682 Sverigeråd i Östersund AB 5564661352 Sverigeråd SeaU AB 5590235635 Sånga-Säby Hotell & Konferens Aktiebolag 5560952672 Säröhus AB 5562502905 Söderköpings Brunn AB 5561493288 Söråkers Hotell AB 5566339213 Tammsvik Konferens och Herrgård AB 5566162243 TENHOTEL UPPLANDSVÄSBY AB 5591937601 The Box Hotel AB 5590327960 Tylebäck Kursgård 8492008944 Vadstena Klosterhotell AB 5562661792 Valhall Park Hotel & Konferens 5562309061 Varbergs Stadshotell 5564401973 Vidbynäs Gård & Konferens AB 5566073531 Vilsta Sporthotell Eskilstuna Aktiebolag 5564211273 Vår Gård Saltsjöbaden Aktiebolag 5560352592 Welcome Hotel i Barkarby Aktiebolag 5562444355 Winn Hotel Group Helsingborg AB 5568008972 Winn Hotels Gävle AB 5560338294 Winn Hotels Haninge AB 5564229978 Winn Hotels Högbo Brukshotell AB 5562795251 Yasuragi Hasseludden AB 5567078596 YSB AB 5564662350
Intern identifierare001-191
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelRamavtalsleverantörer X
BeskrivningX