347222-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster.
Referensnummer: 2.3-2017-013231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Läkemedelsverket avser att genomföra en upphandling av kommunikationstjänster som omfattar följande består av följande delar inom anbudsområdet:
A. Strategisk kommunikation,
B. Reklam- och produktionsbyråtjänster,
C. Digitala tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen