See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TELEFONER (FASTA OCH MOBILA SAMT TILLBEHÖR) ramavtal 2025-2029
Beskrivning: Region Värmland (regionen) ämnar upphandla Terminaler för telefoni (fasta och mobila) med tillbehör och tjänster. Upphandlingen avser regionen och Svenska Luftambulans (SLA).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32250000 Mobiltelefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110703:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31712111 Telefonkort, 31712112 SIM-kort, 32251100 Handsfree-utrustning, 32252100 Mobiltelefoner med handsfree, 32252110 Mobiltelefoner med handsfree (trådlöst), 32552110 Trådlösa telefoner, 30121410 Telefon-/faxomkopplare