347291-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kiruna: Försäkrings- och pensionstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsförmedlartjänster
Referensnummer: 2021/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för försäkringsmäklartjänster till Kiruna kommun koncern.
Avtalet omfattar försäkringsadministration, riskbedömning, skadehantering, upphandlingsstöd samt säkerhets- och skadeförebyggande arbete.
Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
Omfattning
Upphandlingen omfattar handläggning enligt kravspecifikationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen