Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Mikrobiella tjänster
Referensnummer: 423-1606/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandlingen syftar till att upphandla utredande konsulter för succesiva avrop för att utreda de naturliga processer som resulterar i en reduktion av den lagrade petroleumprodukten genom nedbrytning av petroleumrester i bergrumsanläggningarna.
OBS! Under tiden 7.7.2021—8.8.2021 kommer inga frågor att besvaras på grund av semester, det går dock bra att skicka in frågorna så besvaras alla inkomna frågor efter den 9.8.2021
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 73300000 Planering och genomförande av forskning och utveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen