2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för skogsmaskintjänster i naturreservat och andra värdefulla områden. Skördare, skotare samt hästskotning,
Beskrivning: Länsstyrelsen i Södermanlands syfte med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov avverkning i odlingslandskap och skogsmark inom naturskyddade områden. Länsstyrelsens främsta målsättning med åtgärderna är att bevara och utveckla biologisk mångfald och friluftslivsvärden. Avverkningen skall utföras i region Södermanland.
Intern identifierare: 512-1270-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000