2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Frukt, grönsaker, potatis och mejeri för mindre enheter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Livsmedel - Frukt, grönsaker, potatis och mejeri för mindre enheter. Frukt, grönsaker och potatis - avser frukt, grönsaker, ekologiskt frukt, ekologiska grönsaker, potatis, ekologisk potatis, skalat, skalat ekologiskt, färdigskuret och färdigskuret ekologiskt. Mejeri för mindre enheter - avser leverans av mejeriprodukter till kök som har behov av mindre volymer.
Intern identifierare: 174/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Livsmedel - Frukt, grönsaker, potatis och mejeri för mindre enheter