347342-2018 - ResultatSverige-Linköping: Receptionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Receptionstjänst
Referensnummer: UC-2018-50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79992000 Receptionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar traditionell receptionstjänst. Uppdraget omfattar även receptionstjänst innebärande bland annat ankomstregistrering, betalning och hänvisning av patienter och besökare.
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är på grund av samordningsfördelar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen