Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av executive search-tjänster för chefstillsättning.
Referensnummer: Dnr 2017-00291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör avseende searchtjänster på högre chefsnivå och även ge stöd i olika moment av rekryteringsprocessen i de fall Riksbanken själv inte kan tillgodose sitt behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen