347408-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ökad exportmognad hos svenska livsmedelsföretag
Referensnummer: 3.2.11-13334/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud avseende exportfrämjande åtgärder för ökad exportmognad hos svenska småskaliga livsmedelsföretag på landsbygden. Satsningen ligger i linje med den nationella livsmedelsstrategin 2030.
Denna upphandling vänder sig till fristående konsulter, organisationer, regionala aktörer och sakkunniga inom livsmedelsexport som arbetar med att vägleda, utbilda och genomföra projekt för företag i syfte att skapa en ökad livsmedelsexport.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77100000 Jordbrukstjänster, 77110000 Tjänster förknippade med jordbruksproduktion, 79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen