347420-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bärgning av bilar – Bärgningstjänster avseende Region Bergslagen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBärgningstjänster avseende Region Bergslagen
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av Bärgningstjänster för Polisregion Bergslagen.
Intern identifierareA311.805/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 50118110 Bortforsling av fordon, 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118300 Bärgning av bussar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvtalsområde 1: PO Dalarna
BeskrivningKunden uppskattar att det årliga värdet kommer att uppgå till: 930 000 SEK
Intern identifierareAvtalsområde 1: PO Dalarna
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsområde 2: PO Värmland
BeskrivningKunden uppskattar att det årliga värdet kommer att uppgå till: 780 000 SEK
Intern identifierareAvtalsområde 2: PO Värmland
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvtalsområde 3: PO Örebro Län
BeskrivningKunden uppskattar att det årliga värdet kommer att uppgå till: 700 000 SEK
Intern identifierareAvtalsområde 3: PO Örebro Län