347443-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Körkortsutbildning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKörkortsutbildning
BeskrivningUpphandlingen avser Räddningstjänsten Storgöteborgs behov av körkortsutbildning. Upphandlingen är uppdelad i två kategorier: Kategori A. C- och CE-behörighetKategori B. B96-behörighet.Anbud kan lämnas på en eller båda kategorier. Avrop kommer att göras löpande under avtalsperioden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94537:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80411000 Trafikskoletjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenKörkortsutbildning avseende BE-behörighet. Intensivkörkortsutbildning. Körlektioner kvällar och helger.