347457-2022 - ResultatSverige-Öjebyn: Avloppshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolning, sugning och tillhörande tjänster
Referensnummer: 2022.14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Piteå Renhållning och Vatten AB avser att upphandla spolning, sugning och tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90480000 Skötsel av avloppsnät, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen