347471-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Entreprenad K0152.388 Kontorsbyggnad med verkstadsdel, Tofta
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad K0152.388 Kontorsbyggnad med verkstadsdel, Tofta
Beskrivning: Kontorsbyggnad med mindre verkstadsdel och fristående skärmtak. BTA ca. 2 300 kvm
Intern identifierare: 2983/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000