347475-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem för kontrollavgifter
Referensnummer: 21/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Göteborgs Stads Parkerings AB (Beställaren) inbjuder ansökande (Leverantör) att ansöka om att delta i upphandling avseende ärendehanteringssystem och Inkassotjänst för kontrollavgifter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48810000 Informationssystem, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning, 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering, 79940000 Inkasso
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen