347475-2024 - Resultat
Sverige – Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning – Ismaskiner till Hägernäs och Tibblevallen
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ismaskiner till Hägernäs och Tibblevallen
Beskrivning: Kommunen genomför en upphandling och inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument. Täby kommun avser att upphandla 2 stycken fabriksnya och eldrivna ismaskiner med tillhörande utrustning som är avsedda att användas i Hägernäs och Tibblevallen. I samband med detta avser Täby kommun att sälja av befintliga ismaskiner till vinnande anbudsgivare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ismaskiner till ishallarna Hägernäs och Tibblevallen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93949:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37481000 Isbanemaskiner