2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lunds nya ridanläggning - förhandsinformation
Beskrivning: Detta är en förhandsinformation inför kommande annonsering av upphandling. Lunds kommun ska bygga en ny ridanläggning på Ladugårdsmarken i nordöstra Lund. Inför upphandlingen har Lunds kommun genomfört en marknadsdialog. En sammanställning av marknadsdialogen bifogas tillsammans med detta utskick. Projektet kommer att genomföras som en totalentreprenad i samverkan, där Beställare och Entreprenör bildar en gemensam organisation för projektet.
Intern identifierare: SN 2024/0103
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete