347515-2017 - ÄndringSverige-Tyresö: Försäkrings- och pensionstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration.
Referensnummer: 2017-KSUH0080
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Med pensionsadministrativa tjänster avses fullständig pensionsadministration av KAP-KL, AKAP-KL, PFA samt PA-KL och äldre bestämmelser och överenskommelser inkluderande pensionsreglementen för förtroendevalda (OPF, PBF).