347556-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
A Öron-näs och hals.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Öron; näs och hals.
Åtagandet avser både öppen- och slutenvård.
Åtagandet omfattar:
Bedömningsbesök inklusive diagnostiska åtgärder och eventuell behandling samt eventuella återbesök alternativt bedömningsbesök inklusive diagnostiska åtgärder och eventuell operation.
Direktoperation
Hörselundersökning bas (tonaudiometri inklusive luft- och benledning, talaudiometri, tympanometri).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen