347573-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kista: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nattpatrull inom hemtjänsten.
Referensnummer: R-K 2.2.2.368-2017 & H-V 2.2.2-292-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Nattpatrull inom hemtjänsten för stadsdelsnämndsområdena Rinkeby-Kista och Hässelby-Vällingby, Stockholms stad. Avtal för ett till maximalt 4 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen