347617-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reach Stacker.
Referensnummer: 17/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av ny Reach Stacker samt option på ytterligare en till Norrköpings Hamn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen