2. Förfarande
Förfarande
Titel: Två (2) Trailerbara båtar för farledsarbete
Beskrivning: Sjöfartsverket avser att upphandla två trailerbara båtar som primärt ska användas för lättare farledsarbete. Sjöfartsverket eftersträvar en miljövänlig modell som kan drivas på ett miljömedvetet sätt och som är konstruerad med fokus på hållbarhet och miljö.
Intern identifierare: 24-02226
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34500000 Fartyg och båtar
Ytterligare klassificering (cpv): 34513000 Fiskefartyg, räddningsfartyg och andra specialfartyg, 34520000 Båtar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del