347633-2022 - ResultatSverige-Lund: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: V 2021/193 Kommunikationstjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kommunikationstjänster för Lunds universitets räkning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79416000 Public relations, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad i följande kategorier:
1. Strategisk kommunikationsrådgivning - Guller Grupp AB
2. Digital strategi och konceptutveckling - ÅF Digital Solutions AB INUSE
3. Kreativ produktionsbyrå - Kanmalmo AB
4. Filmproduktion - Bloody Honey AB
5. Kreativ produktionsbyrå med inriktning på formgivning och visuell kommunikation - Bergström & Co Reklambyrå AB