347642-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärplattform (LMS) till Kriminalvårdens personalutbildning
Referensnummer: 2021-9204
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud avseende IT-lösning för lärplattform till Kriminalvårdens personalutbildning. Med lärplattform avses funktioner som vanligen ingår i ett Learning Management System (LMS) och kommer härefter att benämnas som LMS (i verktyget ska finnas funktioner för utbildningsadministration).
Anbud ska lämnas enligt förutsättningarna som framgår av underlaget inklusive bifogade bilagor.
Information om upphandlingen
Kort beskrivning av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 48931000 Programvara för utbildning, 72260000 Programrelaterade tjänster, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen