Uppdraget innebär ett ramavtal för miljöanalyser av jord, sediment, vatten samt bygg- och anläggningsmaterial. Avtalet inkluderar laboratorieanalyser av prover tagna av konsulter och entreprenörer på uppdrag av beställaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71620000 Analystjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen