347686-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för osteosyntes – Osteosyntesmaterial 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOsteosyntesmaterial 2026
BeskrivningOsteosyntesmaterial såsom märgspikar, plattor, skruvar, spikar mm.
Intern identifierareRB2025-0685
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33183300 Utrustning för osteosyntes
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33180000 Funktionellt stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareOsteosyntesmaterial 2026