347697-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Bortskaffande av aska
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och hantering av aska.
Referensnummer: 17-0011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513400 Bortskaffande av aska
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal gällande transport och hantering av aska från Göteborg Energis produktionsanläggningar i Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen