347787-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Trädröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrakt avseende Skogsvårdtjänst röjning inom Jämtland-, Norrbotten- och Västerbottens län
Referensnummer: 2950/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211300 Trädröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skogsvårdtjänsten röjning inom Jämtland-, Norrbotten- och Västerbottens län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77200000 Skogstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen