Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Linjelagd färdtjänst
Referensnummer: KS2019-1159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun bjuder in till anbudsgivning gällande linjelagda resor, samhällsbetalda, mellan bostad-daglig verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114000 Specialfordon, 34114300 Färdtjänstfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen