2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobila C-bågar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för mobila C-bågar, för placering på bland annat operationsavdelningar inom Region Skåne. Mer information finns i förfrågningsunderlaget. Upphandlingen avser tre modeller av mobila C-bågar: A. Standardmodell med monitorvagn B. Standardmodell i kompakt utförande, utan monitorvagn C. Avancerad modell med motordrivna rörelser Anbud som lämnas ska innefatta samtliga tre modeller av C-bågar. Utrustningen kommer användas på både vuxna patienter och barn.
Intern identifierare: 2024-O001901
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000