2. Förfarande
Förfarande
Titel: Endoskopiska undersökningar
Beskrivning: Upphandlingen avser genomförande av koloskopier och gastroskopier.
Intern identifierare: OSN 2024-00874
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som en enstegsupphandling, en icke direktivstyrd annonspliktig upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling 19 kap LOU. Villkor för genomförandet beskrivs i upphandlingsunderlaget.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000