347813-2021 - ResultatSverige-Sala: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: 2020/1266
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal för upphandlingskonsulter.
Upphandlingen är uppdelad i följande områden:
Område 1: Varuupphandlingar
Område 2: Tjänsteupphandlingar
Område 3: Entreprenadupphandlingar
Område 4: Försäkringsupphandlingar
Område 5: IT-upphandlingar
Område 6: Utbildning av beställarens personal
Utöver Sala kommun deltar Fagersta kommun och Västra Mälardalens kommunalförbund i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fullständig omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.